Bilgi Evi’nde dersler başladı

Calipso 11 Ekim 2012

Adapazarı Belediyesi Bilgi Evi’nde 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 450 öğrenci eğitim alıyor.Rehberlik eğitiminin de verildiği Bilgi Evi’nde okulda verilen derslerin tekrarı yapılıyor.

 Adapazarı Belediyesi bünyesinde eğitime destek sağlamak amacıyla 2,5 yıl önce açılan Bilgi Evi’nde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün verdiği müfredatta eğitim veriliyor.5 branş öğretmeninin eğitim verdiği bilgi evinde ana dersler Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri veriliyor. Branş öğretmenleri dışında toplamda 11 eğitmenin bulunduğu Bilgi Evi’nde öğrenciler rehberlik eğitimi de alıyor.

 ANA DERSLER

Milli Eğitim müfredatında eğitim verdiklerini belirten Adapazarı Belediyesi Bilgi Evi Müdürü Orhan Demir, “4,5,6,7 ve 8’nci sınıf öğrencilerine verilen eğitimleri ile öğrencilerin okulda gördüğü bütün derslerin 2 hafta sonra tekrarını veriyoruz. Böylelikle öğrendikleri bilgiler tazelenmiş oluyor. Öğrencilerin başarısı açısından velilerle de sık sık görüşerek öğrencilerimizi daha iyi tanımaya çalışıyoruz.”dedi.

 KÜTÜPHANE

 Pazartesi günleri hariç hafta içi ve hafta sonlarında eğitim verilen bilgi evinde ayda bir kez de deneme sınavı yapılıyor. Kütüphane ve bilgisayar odalarının da bulunduğu bilgi evinde 450 öğrencinin dışında 300 öğrenci de etüt eğitimi alıyor”dedi.

 

 

    Yorum Yaz »

    QR Code Business Card